PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31280}

Kleopatra

Cleopatra
7,6 10 195
ocen
7,6 10 1 10195
Kleopatra
powrót do forum filmu Kleopatra

DVD

użytkownik usunięty

Odradzam kupowania DVD z tym filmem. Obraz w złej jakości i bez panoramy, brak Menu i napisów (mimo że wolę lektora). Nie mogę uwierzyć że taka dobra wytwórnia płytowa jak Imperial zrobiło takie denne DVD.

użytkownik usunięty

Jakby co to mam dvd z kolekcji Ikony kina.

ocenił(a) film na 9

Ja mam z Legend Hollywood i nie mam żadnych zastrzeżeń.

Też mam te Ikony kina i rzeczywiście słabizna.

ocenił(a) film na 10

Ja mam Kleopatrę nagraną z telewizji i wersja jest lepsza, niż ta, którą kupiła w eleganckiej kolekcji moja córka.

użytkownik usunięty
IrenaSz

Serio? To nawet wersja z tv jest w lepszej jakości, od tej z elegancko oprawionej kolekcji?

Ja mam oryg. wydanie z r.2009 (2DVD) (chyba to samo wyd. pakują od jakiegoś czasu w tekturową nasuwkę w/w serii "Legendy Hollywood", chyba że była reedycja). W tym wyd. wszystko jest Ok - jest panorama (szersza niż podane na okładce 2.35:1 - chyba jest to 2.55:1) i są polskie napisy. I obraz jest miodzio.
Jak oglądałem 1-szy raz to też mi się zdało że nie ma polskich napisów - dopiero w trakcie do nich dotarłem. W menu jest bodajże pozycja Language(s), a po wejściu do niej nie ma linku z napisem Subtitles do napisów tylko jest mały trójkącik na dole planszy - po kliknięciu na niego wchodzi się na planszę z wyborem napisów. Nie wiem czy w Twoim wyd. też tak jest - sprawdź. Nie chce mi się wierzyć żeby coś przerabiali specjalnie do wydania w serii Ikony Kina. Pzdr.

użytkownik usunięty
Mr_Pomeron

Akurat w moim DVD tak nie ma. W ogóle ta płyta nie zawiera menu i nawet samym pilotem nie można ustawić :(

użytkownik usunięty

Najlepiej pokusić się o Blu-Ray. To co odwalili spece od skanowania i rekonstrukcji zapiera dech w piersiach - no ale obraz kręcony był na negatywie 70mm, więc można było z niego wycisnąć naprawdę wiele. Przykład:

http://i.imgur.com/Zi7wgeA.jpg

To nie zdjęcie, lecz kadr filmu wyciągnięty z płyty Blu-Ray :-)

Chciałabym mieć takie wydanie blu-ray :))) póki co mam wydanie dvd "ikony kina" i odtwarzam na monitorze full hd na kompie w specjalnym programie ze świetną jakością ;) można trochę nad tym "popracować" i wszystko da się zrobić :D

proszę o pomoc/podpowiedź : mam ten film na blu rayu, ale niestety (mimo kilkakrotnej reklamacji nie można odtworzyc materiału z pierwszej płyty. Dzieje się u mnie to samo , o czym pisze jeden z recenzentów na stronie empiku(Andrzej).

http://www.empik.com/kleopatra-mankiewicz-joseph,p1046118227,film-p

Drugi użytkownik(Jan Kwiecień) wspomina , że do odtworzenia tego filmu potrzeba specjalnego sprzetu(?).
Dodam tylko, że dysk 2. zawsze odpalał bez problemów...

Online
romian
w odpowiedzi na post: ryba00 | wczoraj

proszę o pomoc/podpowiedź : mam ten film na blu rayu, ale niestety (mimo kilkakrotnej reklamacji) nie można odtworzyc materiału z pierwszej płyty. Dzieje się u mnie to samo , o czym pisze jeden z recenzentów na stronie empiku(Andrzej).

http://www.empik.com/kleopatra-mankiewicz-joseph,p1046118227...

Drugi użytkownik(Jan Kwiecień) wspomina , że do odtworzenia tego filmu potrzeba specjalnego sprzętu(?).
Dodam tylko, że dysk 2. zawsze odpalał bez problemów...

użytkownik usunięty
romian

Ciężko powiedzieć. Jaki model urządzenia, jakie dokładnie objawy? Być może potrzebny będzie upgrade firmware'u?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones