PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=822303}

Może pora z tym skończyć

I’m Thinking of Ending Things
6,8 24 689
ocen
6,8 10 1 24689
7,3 35
ocen krytyków
Może pora z tym skończyć
powrót do forum filmu Może pora z tym skończyć

Czy ktoś mógłby wyjaśnić scenę z lodami? Chodzi mi o dziwną rozmowę bohaterek, tej „brzydszej” sprzedawczyni z kobieta o stu wcieleniach (hehe)

O co ona się martwiła? „To nie lakier” „bardzo się boje” „nie musisz nigdzie jechać”, czy to była podświadomość głównego bohatera, która chciała go obudzić z letargu?
Sorry, trochę popłynęłam. Film mnie bardzo zaintrygował i próbuję go zrozumieć :) pozdrawiam!

ocenił(a) film na 7
dziobata

Sprzedawczyni mówiła o tym, że nie musi iść dalej naprzód a przedtem było o punktach i czasie, więc rozumiem to jako rezygnacje z życia(? idk). Miała też rany na dłoniach jakby sie rozsypywała/rozkładała a te straszne lakierowane półki to to co czeka po śmierci czy cos.

Dywity320

Świetny pomysł z tym wytłumaczeniem odnośnie lakieru!

dziobata

Pewnie ile osób, tyle interpretacji :) Ale tak, według mnie ta dziewczyna odzwierciedla jego wspomnienia z przeszłości związane z byciem wyśmiewanym w czasach szkoły - podkreśla cały czas kwestie wyglądu, a dwie dziewczyny co chwilę wyśmiewają się z niej z powodu tej 'wysypki' na rękach. To część podświadomości, która chce go powstrzymać od śmierci, zatrzymać 'póki czas' - cały czas znajdujemy się w jego głowie, kiedy on tkwi w letargu, między jawą a snem. Pozdrawiam ciepło! :)

dziobata

Kiedy bohater podawał dziewczynie banknot widać było, że on ma na dłoni bardzo podobne rany, tak jakby był "nią". Dodatkowo słowa do bohaterki, że jest piękna nie to co sprzedawczyni lodów też wydaje mi się odzwierciedlały lęki przed kobietami, ich urodą. Rozmawiali o tym zresztą w samochodzie, że lubimy patrzeć na to co piękne, a brzydkie nas cofa. Bohater nie ośmielił się sam zamówić lodów, wycofał się

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones