PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30641}

My, dzieci z dworca Zoo

Christiane F. - Wir Kinder vom Bahnhof Zoo
7,3 47 070
ocen
7,3 10 1 47070
My, dzieci z dworca Zoo
powrót do forum filmu My, dzieci z dworca Zoo

polecacie film ? bo nie wiem czy obejrzeć. przeczytałam książkę, dołuje mnie zakończenie, nie wiem czy obejrzeć film. oprócz tego podoba mi się taki blondyn ze zdjęcia w książce, był z kumplem i taką odwróconą twarzą dziewczyną na chyba na dworcu. nie wiem jak się nazywał, bo były podane dwa imiona rudl i dirk. wiecie coś ?

ocenił(a) film na 7
hagal224

film był całkiem niezły, chociaż wg mnie zabrakło kilku ważnych scen i paru wyjaśnień, ale i tak myślę, że warto go obejrzeć, może to nie to samo, co książka, ale przybliżył mi ten klimat Berlina z dawnych lat i teraz mam jaśniejszy obraz jak to wszystko tam wyglądało i co się działo. o co Ci chodzi z tym blondynem? a, na zachętę do obejrzenia filmu powiem jeszcze, że Detlef to ciachooo *_*

ocenił(a) film na 6
kissanpentu

no wiem, że Detlef to ciacho, bo podobał mi się już w książce ;-) a z tym blondynem, no to było takie zdjęcie w książce z dwoma kolesiami, jeden był Dirk, a drugi Rudl i nie wiem który jest kóry

hagal224

W filmie pominięto wiele istotnych elementów, bez których cała historia nie miała tak szkującego wyrazu jak w książce. Nie chodzi nawet o to że nie jest to wierna adaptacja (których mało, swoją drogą). Połowy książki tu po prostu nie ma. Zamiast tego reżyser poświęca sceny na dialogi i zdjęcia które spokojnie można byłoby zredukować - przez nie film wydaje się zdecydowanie za długi. A jednak mimo że się dłuży, tak wiele spraw nie uwzględniono - jak to możliwe?

Jedyne plusy to klimat szarego Berlina z lat '70, pominięcie dzieciństwa Christine (ten wstęp zawsze wydawał mi się kompletnie nie potrzebny i mało wnoszący do całej historii), oraz amatorska, lecz przekonująca gra aktorów. Podziwiam Brunckhorst za dojrzałe zagranie swojej roli w tam młodym wieku.

ocenił(a) film na 4
hagal224

Mnie film znudził... ;/ uważam, że książka jest 100 razy lepsza! ;]

ocenił(a) film na 10
hagal224

Nie da się porównywać tego filmu do książki. W filmie nie ma wszystkiego i ludzie, którzy nie czytali książki mogli by się z deczka pogubić. Także, jeśli przeczytałaś książkę, możesz film obejrzeć. Rewelacji to tam nie ma. Po za Bowiem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones