PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=512263}

Pogorzelisko

Incendies
8,1 53 219
ocen
8,1 10 1 53219
8,1 29
ocen krytyków
Pogorzelisko
powrót do forum filmu Pogorzelisko

Spróbujmy sobie wszystko na spokojnie obliczyć.
- Matka urodziła się w 1949.
- Swoje pierwsze dziecko miała w wieku około 18 lat - 1967 rok (trochę po ubraniach tego nie widać...).
- Potem poszła na studia, wybucha wojna, mniej więcej w wieku 26 lat idzie szukać dziecka - 1975 rok (wtedy wybuchła też wojna w Libanie) - syn ma lat 8.
- Idzie walczyć dla Islamistów, mija kilka lat, wkręca się w dom nacjonalisty, zabija go. Wygląda trochę starzej, ale przyjmijmy że mijają dwa lata - 1977 - syn ma 10.
- Trafia do więzienia i przebywa tam 13 lat, ma więc 41 lat, dochodzi do gwałtów, syn ma 23 lata (wygląda starzej), wtedy też rodzą się pozostałe dzieci - 1990 rok.
- Wreszcie matka znajduje syna, umiera. Ma 60 lat - 2009 rok.
I tu cholera nie sposób uwierzyć, że syn ma wtedy 42 lata, a tym bardziej, że bliźniaki mają wówczas 19 lat...
Czy w moich wyliczeniach jest jakiś błąd?

wojtekrot

Tez mnie to uderzyło w oczy. Rozwiązanie filmu faktycznie robi wrażenie, ale jak popatrzy się na fajaty aktorów i doda się daty narodzin do siebie to nic się nie spina.

ocenił(a) film na 9
wojtekrot

Hej, to samo zwrócilo moją uwagę, ze wyglad aktorów nie odzwierciedlał ich wieków. Błąd Twoich obliczeń jest taki, ze syn urodzil sie w 1970, a ona na studiach byla 4 lata, wiec zaczela go szukać w 1974. Nie wiadomo ile lat minęło miedzy 74 a trafieniem do wiezienia, ale mozna to obliczyc. Liczac od roku narodzin matki w 1949: urodzila syna mając 21 lat, do wiezienia trafila mniej więcej majac 25-26, urodzila blizniaki majac 39, z wiezienia wyszla jako 41latka, potem 18 lat pracowala w Kanadzie, a umarla majac 60 lat, wiec to by sie mniej wiecej zgadzalo.

ocenił(a) film na 6
wojtekrot

Dokładnie. Aż oczy bolą, czytając to co się dzieje pod tym filmem na forum. Ludzie totalnie zaślepieni i nie zauważają ogromnych błędów logicznych w filmie. Niżej przedstawiam wiek aktorów i wiek osób, które grają w tym filmie:

Nawal Marwan - 36 lat | 18-60 lat
Jeanne Marwan - 28 lat | 20 lat
Simon Marwan - 35 lat | 20 lat
Abou Tarek - brak informacji

Koncepcje gwałtu na własnej matce rozważałem już od jakiegoś momentu filmu. Nawet chyba cofnąłem scenę, żeby przyjrzeć się twarzy Abu Tarka i jednogłośnie zdecydowałem, że to niemożliwe, bo matematyka tutaj się nie klei. Tym bardziej że w filmie dopiero stopniowo dowiadujemy się o chronologii. Patrząc już na początku na rodzeństwo, nikt o zdrowych zmysłach nie dałby im po 20 lat. Siostra typowo wygląda jak dziewczyna pod trzydziestkę i w realu rzeczywiście ma 28 lat. Dobór aktorów w tej kwestii jest tutaj gorszy niż w dawnych filmach o liceum, gdzie licealistów grali 30-latkowie :D
Można dorzucić tutaj Nawal Marwan, która po tych 13 latach więzienia wygląda dokładnie tak samo jak pierwszego dnia. No nie wiem, może zdrowa dieta, aktywność fizyczna i dobre kosmetyki pozwoliłby jej tak wyglądać. Chociaż trochę wątpię, że miała do nich dostęp żyjąc kilkanaście lat w betonowej dziurze w na wpół cywilizowanym kraju po środku pustyni...
Niestety nie ma info co do wieku Abou Tarka.

Filmowi może dałbym 8/10, nawet w przypadku tej trochę przerysowanej historii, ale aż kuje w oczy to ogłupianie widza, co patrząc po ocenach - się udało. Ode mnie 6/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones