PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=349764}

Wkraczając w pustkę

Enter the Void
7,2 21 316
ocen
7,2 10 1 21316
7,4 21
ocen krytyków
Wkraczając w pustkę
powrót do forum filmu Wkraczając w pustkę

Oryginalny i nudny

ocenił(a) film na 4

Oryginalny wizulanie lecz ciężki do oglądania film. Fabuły w scenariuszu na 15 minut a rozciągniete do 2 h 35 min. z czego duża część to psychodeliczne wizje i sceny od ktorych mozna dostac epilepsji jak ktoś jeszcze nie ma. Fajnie , od góry kręcone sceny robią ciekawe wrażenie ale gdy ciagną sie godzinami i powtarzają co kilka scen robią się śmiertelnie nudne. Generalnie jest to film o cpunach dla ćpunów, poza nimi to może wytrwaly fan kina może zdzierżyć ta produkcję. Ciekawym faktem jest że film będzie wyświetlany w polsce w kinach. Interesujące mogą być jego recenzje. Nie znam tego reżysera ale ponoć zasłynął filmem z dwugodzinna sceną gwałtu w dupę- niech to będzie ostrzeżeniem dla potencjalnych widzów.

ocenił(a) film na 8
nnp

Scena analnego gwałtu trwa w "Nieodwracalnym" 10 minut. 2 godziny? Nie wypisuj proszę bzdur.

ocenił(a) film na 8
khanate

przeżycie życia raz jeszcze i natłok refleksji trównież

ocenił(a) film na 8
sqlska

"Generalnie jest to film o cpunach dla ćpunów, poza nimi to może wytrwaly fan kina może zdzierżyć ta produkcję" gratuluję lotności i otwartości umysłu

ocenił(a) film na 4
sqlska

cała przyjemnośc po mojej stronie.

ocenił(a) film na 8
nnp

Moje odczucia po obejrzeniu tego filmu są dość podobne, podobał mi się, lubię psychodeliczne kino dające do myślenia ale
"Enter the void" jest zdecydowanie zbyt wyciągnięty w czasie, trwa 2,5H a spokojnie fabuła zamknęłaby się w 2H, może nawet w krótszym czasie.Nie uważam że jest to film dla ćpunów, ale dla ludzi uduchowionych i lubiących eksperymenty wizualne- z pewnością.Również cierpliwość jest tu pożądaną cechą by wytrwać do końca.Ciekawe sceny erotyczne,refleksja nad życiem doczesnym pokazana w nowoczesny i kwaśny sposób.Mi się podobał, lecz nie wiem czy obejrzałabym go ponownie.

Hairspray_Queen77

A moim zdaniem, nie jest to film ani dla ćpunów (choć mogą z niego czerpać), ani uduchowionych ludzi (bo klimat jest dość surowy) ale przede wszystkim dla widzów szukających w kinie czegoś nowego pod względem formy, treści, łamiącym bariery. Na pewno film nie zostawi Cię obojętnym. Polecam

ocenił(a) film na 7
Dexterb

nie zgodzę się bo ja tu nie widzę nowej formy i treści, te ćpuńskie projekcje, wizje, znane są przecież z innych filmów o ludziach biorących LSD czy inne chemikalia. pokazane to było już wielokrotnie w podobny sposób.

Costradeus

może i były podobne klimaty w filmach jak "Trainspotting" czy choćby "Odmienne stany świadomości", ale ja nigdzie nie zetknąłem się z tak natuarlistyczną sceną aborcji, która mnie osobiście bardzo dotknęła, czy choćby emisji członka do pochwy widziane z wnętrza. Może nie zryje on tak bardzo psychiki jak "Nieodwracalne", ale piętno swoje odciśnie.

Dexterb

Właściwym słowem jest immisja nie emisja

nnp

Częściowo zgodzę się z przedmówcą, film jest nieco za długi, sceny z "przejściami" są dosyć nudne i w pewnym momencie męczące; odniosłem również wrażenie, że sceny powypadkowe (samochodu) są zbyt często powtarzane, pogłębiło to tylko moje znurzenie zamiast mocniej grać na emocjach jednak nie jest to film dla ćpunów ani o ćpunach - tutaj to zbyt duze uogólnienie. Całość jest jednak z pewnością warta obejrzenia.
Jeśli ktoś kojarzy teledysk the Prodigy: Smack My Bitch Up - to według mnie fim bardzo go przypomina.

ocenił(a) film na 4
nnp

no, całkiem zgrabne podsumowanie :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones