Anna Chlumsky

Anna Mary Chlumsky

7,0
1 881 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Anna Chlumsky

Przyznam, że jeszcze nigdy nie udało mi się obejrzec tak cudownie grającego dziecka, od kąd obejrzałam "Moją Dziewczynę". Talent Anny Chlumsky jest dosłownie niespotykany! Dzięki niej tak dobrze wspominam film "Moja Dziewczyna" i jestem pod wielkim wrażeniem, jej gry aktorskiej. SPOJLER! A mam przede wszystkim na myśli scenę na pogrzebie i tę w której powiedziała nauczycielowi, że go kocha. Teraz jest wiele bardzo zdolnych dziecięcych aktorek, jak Dakota i Elle Fanning, Abigail Breslin czy Saoirse Ronan, ale moim zdaniem, na razie żadna z nich nie dorównała Annie Chlumsky, bo taki talent nie zdarza się dwa razy.

alissa

Zgadzam się z Tobą w 100% ! Uwielbiam "Moją dziewczynę" (szczególnie 1) i Annę !

_SuChY_

podpisuje sie pod tym :)

alissa

ta scena chwyta za serce...podobnie jak scena w kaplicy w czasie pogrzebu

kikakas

zajrzyj do słownika przy recenzji odkąd to "odkąd" piszemy osobno :)

Kopski

do dupy zawsze sie gówno przylepi

użytkownik usunięty
alissa

Anna Chlumsky jest w "Mojej dziewczynie" oczywiście wspaniała, ale sugeruję żebyś obejrzała "Ponette" J. Doillona. Temat filmu francuskiego do pewnego stopnia zazębia się z tym filmem. Również opowiada o dziewczynce, która przeżywa śmierć mamy. We francuskim filmie jest to jednak czteroletnie dziecko. Mała Victoire Thivisol jest niesłychana w roli przeżywającej stratę Ponette. W wyniku głośnego werdyktu jury dostała Puchar Volpiego za najlepszą rolę żeńską na festiwalu filmowym w Wenecji. Polecam Ci ten film by zapoznać się z doprawdy niesłychanym rezultatem pracy czteroletniego dziecka (!!!).
Sprawdzając Twój profil widzę, że głównie lubisz filmy gatunkowe, ale myślę że może docenisz również ten wyrafinowany dramat psychologiczny a już na pewno występ Thivisol. Nie umniejszając w żaden sposób uroczej Annie Chlumsky; "Moja dziewczyna" korzysta z repertuaru konwencji komediodramatu i oferuje sporo uproszczeń i Anna również ma do pewnego stopnia ułatwioną pracę przez granie dość konwencjonalnych zachowań. Tymczasem "Ponette" to psychologiczny dramat, pokazujący realistycznie procesy psychiczne dziecka, którego matka nagle umarła. Thivisole bez cienia fałszu ukazuje wielość subtelnych odcieni uczuć; złości, tęsknoty, nadziei, beznadziei.

Polecam i pozdrawiam.

100% racja, wczoraj oglądałem "Ponette" właśnie po twojej rekomendacji - i nadal ejstem urzeczony gra małej Victorie, choć i reszta tam grających tam dzieci (także przecież 4,5,6,7 latków) robi to nieźle. Wybitny film.

"Ponette" to wyjątkowy film, potwierdzam.

alissa

Zgadzam się, od dziecka oglądam ten film leciał kilka razy w roku nie szkodzi nigdy z mamą nie pominęliśmy go. Ktoś by powiedział sentyment? nie to nawet nie to. Po prostu jest bardzo dobry, nie nudzi się można do niego wracać po kilka razy w roku i nie uronić łzy jest trudno. Uwielbiam po wsze czasy Vejde i jej przyjaciół. To najlepszy film uczący empatii ever ;)

alissa

Moja Dziewczyna to bez wątpienia film jej życia. Będzie przez pryzmat tej roli oceniana po wsze czasy :)

alissa

To obejrzyj sobie Shirley Temple. To było cudowne dziecko. Grała role komediowe, dramatyczne, do tego śpiewała i tańczyła. I to tak że kopara opada. Jej talentem możnaby obłożyć kilkoro hollywoodzkich aktorów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones